X
מבצע 3+1 על כל המוצרים באתר ובחנות!
לפרטים

EFT כפתורי הקסם של מאיה ואהבה עצמית

אתמול בערב כשהתיישבתי במיטה הגדולה, לכתוב את המאמר,  מאיה בתי בת השבע התכרבלה לצידי ואמרה: "אמא תספרי להם על איך הצלחתי להירדם בלילה עם כפתורי הקסם" אז הינה הסיפור שלנו:

מאיה שלי שסיימה כיתה א‘ סיפרה לי שהיא פוחדת ממסיבת הסיום שתערך בבית הספר. קבענו דייט "כפתורי קסם" לפני השינה התכרבלנו שתינו במיטה הגבוהה שלה. תחילה העלנו את החששות ומאיה בחרה משפטי קבלה עצמית "אני חמודה, אני אוהבת אותי, אני מחבבת אותי "

זה מתנהל כך: אנחנו מדברות ואני מתופפת בעדינות על נקודות עם ריכוז עצבים גבוה אצל מאיה באותו הזמן (מאוד פשוט ללמוד). התחלתי להקיש איתה EFT על האספקטים השונים של הפחד:

על החשש שהיא תשכח מילים בהופעה, על החשש שחברים לכיתה ישכחו מילים, על החשש שהם יפשלו בריקוד לפני ההורים …

לא ייעצתי מילה (התאפקתי ) פשוט חזרתי אחרי המילים שלה החשש ירד תוך 8 דקות מ8 ל2! מאיה עצמה עיניים ונרדמה.

עם ילדים אנו קוראים לשיטה "כפתורי קסם" עם מבוגרים (E.F.T   (Emotional Freedom Technique

זוהי שיטה לשחרור רגשי ומכאב הפועלת ע"י שילוב של תיפוף עדין על נקודות מובחנות בפנים ובגוף תוך כדי דיבור הבעיה בדרכים ישירות ומטפוריות. השיטה זוכה להכרה נרחבת בעולם בקרב פסיכולוגים, מטפלים , מאמנים והקהל הרחב . היא משמשת לשחרור חרדות, פחדים, כעסים, אי שקט, רגשות  אשמה, הקלה מכאב פיזי, דפוסי התנהגות תוקעים כמו גם תמיכה בתהליכי כניסה להריון, בחדר הלידה ואימון מקצועי.
למעשה שיטת הEFT תורמת לוויסות רגשי בכל תהליך של שינוי וריפוי.
זוהי שיטה נפלאה לעזרה עצמית .

EFT  ואהבה עצמית? 

רגע לפני שמתחילים יש שלב קטן ומשמעותי שמגן עלינו מהיפוך פסיכולוגי: אנחנו מנסחים את הבעיה כמשפט ומוסיפים לאחריו משפט של קבלה עצמית.

מאיה: "אני מפחדת שנישכח את צעדי הריקוד (בעיה) ואני מחבבת את עצמי(משפט קבלה עצמית)"
דנה: "למרות שבתיכון בכיתה י‘ קראו לי טיפשה, אני בסדר "
אהובה: "למרות שאכלתי את כל העוגה בלילה, עמוק בפנים אני יודעת שאני מחבבת את עצמי "
גל: "למרות שאני פוחד מהטיסה הקרובה, הייתי רוצה לקבל את עצמי כמו שאני"

לעיתים כשהבעיה מאוד קשה ולא באמת מרגישים אהבה עצמית באותו הרגע אפשר להשתמש במשפט שמכיל פוטנציאל של אהבה "עמוק עמוק בתוכי הייתי רוצה לקבל את עצמי בכל מקרה" כן , אני יודעת זה עלול להישמע מופרך בהתחלה.

זה עלול להיות קצת מורכב לפעמים אבל האמת היא שכשאומרים את המשפטים החיוביים זה מרגיש יותר ויותר נעים, מקבל, מרגיש כמו אמא גדולה מחבקת. לפעמים זה מעלה חיוך.
תחשבו רגע  על ילד שמקבל מכה. אני לא יודעת מאיזה כובע, של הילד או ההורה  אתם יכולים לדמיין את הסיטואציה. אני מזמינה אתכם לדמיין אמא שמחבקת את הילד, מלטפת את המקום הכואב ולוחשת לו: "אני יודעת שכואב לך ואני אוהבת אותך …." השילוב הנדיר הזה של הכרה אמיתית בכאב, ברגש ,יחד עם אהבה יש לו כוח ריפוי מופלא.

הכרה אותנטית ובלתי מבטלת של הרגש יחד עם קבלה מלאה הם שבכל כך הרבה שיטות מאפשרים שינוי וצמיחה. (אני יודעת שחזרתי על המשפט האחרון פעמיים במילים אחרות .זה חשוב (-: ) בEFT  אנחנו נמצאים מבחינה מנטלית בשני מקומות בזה אחר זה בתחילת התהליך: במקום של הבעיה, היא הילד שקיבל את המכה ומשפטי הקבלה העצמית הם האם הגדולה. הקנון של הקול הפגוע והקול המקבל מאפשר יצירת הרמוניה פנימית ומעטפת של הגנה רכה בתהליך.

יש גם היבטים פיזיים של אהבה בEFT

ההקשה על נקודות המרידיאניים משחררות סרוטונין ואנדומורפינים. יש כאן שחרור של הורמונים אנטי דיכאוניים ומרגיעים יחדיו. כשעושים את התהליך בשניים ( לא בהכרח מטפל: אמא ילד, בני זוג, חברות ) גם אוקסיטוצין מוזמן לחדר, הורמון האהבה הופך את הקוקטייל ההורמונלי לפלטפורמה נפלאה לריפוי.

מאיה נרדמה בקלות לפני ההופעה. אני מאוד הופתעתי שחודשיים אחרי, היא זוכרת את החוויה לפרטי פרטים ומבקשת לפרסם אותה ברבים בגאווה והיא ילדה די בישנית. זאת עבורה חוויה מחזקת שבה היא הצליחה להתגבר על קושי. נכון, היו למאיה קשיים אחרים ביום שלמחרת אבל אני כבר יודעת שיש לה גם את העוגן של ההצלחה בוויסות החששות שלה.
יש לה את כפתורי הקסם של מאיה וכל כך פשוט לה לומר "אני אוהבת אותי"

ימים טובים לכולנו , שרית

_____________________________________________

שרית למפרט שושן, מרצה ומלווה אנשים בתהליכי צמיחה אישיים. בעלת מרכז במושב עין עירון.
מלמדת קורסים של EFT, קורסים לאנשי חינוך, ייעוץ ,טיפול ולקהל הרחב.
מורה ליוגה.  www.sarit-lempert.co.il

בקצרה על: EFT כפתורי הקסם של מאיה ואהבה עצמית

על שיטת הEFT המסייעת להתמודד עם מצבים של חרדה, קושי וחוסר בקבלה עצמית. טכניקה פשוטה שניתן ליישם לבד יכולה לחולל קסמים. לצידי ואמרה: " אמא תספרי להם על איך הצלחתי להירדם בלילה עם כפתורי הקסם" אז הינה הסיפור שלנו
 
כל הזכויות שמורות © לבנדר קוסמטיקה טבעית 2014
בניית אתרים בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים  |  עיצוב אתר Noa Timor David