מרעננים את הקיץ! 20% הנחה על סבון שני!
לפרטים

תחבושות בד רב פעמיות

עד שנות ה-20 של המאה הקודמת נשים השתמשו בבדים בזמן הווסת. עם התפתחות הטכנולוגיה, החלה להתפתח תעשיית המוצרים החד-פעמיים.

נשים הרגישו הקלה – סוף סוף דרך קלה ונוחה להתמודד עם הדם הוסת. אך האם לנוחות יש מחיר?

הבריאות שלנו

רבות מאתנו מַכּירות את חוסר הנוחות והגירויים הנוצרים משימוש בתחבושות חד פעמיות, הגירוד הפריחה והתעוררות הפטריות המוכרים לנו מהשימוש בתחבושות נובע ממגע עורנו עם הכימיקלים וחוסר האיורור בתחבושות.

בתבושת החד פעמיות  לצורך שמירת ה"הגיינה" קיימים כימיקלים שונים כגון דיוקסין וכלור. מחקרים מצאו קשר בין כימיקלים אלו לבין בעיות הקשורות ביילודה, בפוריות, במנגנון ההגנה של הגוף ואף בינם לבין התפתחות תאים סרטניים בגופנו.

וטמפונים? מעבר לאי נוחות – עד כאבי בטן עזים שנוצרים ממניעת זרמית הדם אחת התופעות הנפוצות הנגרמת כתוצאה משימוש בטמפונים היא ה- toxic shock syndrome.

תופעה זו מתפתחת בעקבות השילוב בין החומר ממנו מיוצרים הטמפונים (ריון) לתנאי הלחות בו נמצא הטמפון, והיא מובילה להיווצרות מחלות זיהומיות, בחילות, כאבי ראש ובמקרים נדירים אף מוות. כשאת בוחרת להשתמש בתחבושת בד, את יכולה להקטין במידה רבה את חשיפתך לרעלנים המזיקים לגוף.

נשים הסובלות מפריחות וגירודים כתוצאה ממגע עורן עם המוצרים החד-פעמיים, דיווחו כי עם המעבר לתחבושות בד נעלמו הפריחות. תחבושות בד פותרות בעיות כגון: אלרגיה, פריחות בעור, גירודים ורגישות לכימיקלים.

להרגיש אחרת

אנחנו כבר רגילות לתחושת חוסר הנוחות המתלווה לימי הדימום, ומקבלות זאת כ"חלק מהעסקה".אבל, אפשר להרגיש אחרת. תחבושות הבד נעימות מאד,נוחות מאד והחשוב מכל- סופגות מעולה, התחושה היא – כמו ללכת עם תחתון מרופד.

התחבושות הרב פעמיות של היום משלבות את חוכמת העבר עם הפיתוחי ההווה.

ההווה -  כנפיים כמו בחד פעמיות, המחברות את התחבושת טוב טוב לתחתונים.

מנגד, העבר - בד פלנל  100% כותנה המאפשר את התחושה הנעימה, עם מילוי מגבות סופגות. למי שעוד זורכת זו חויה לגמרי אחרת מהתחבושות שהיו לנו כשהיינו נערות.

הפן האקולוגי

בתהליך הייצור של התחבושות והטמפונים נפלטים למי השופכין שלנו רעלים וכימיקלים שונים. הג‘ל הסופג בתחבושות הוא חומר שאינו מתכלה. בארה"ב מושלכים מעל עשרים מיליארד תחבושות וטמפונים בשנה, וחלקם הגדול נשפך דרך מערכות הביוב לים. תחבושות וטמפונים הם המזהם מספר שתיים בעולם אחרי חיתולים.

והמחיר ..

תחבושות רב פעמיות חסכוניות כלכלית.

ההשקעה הכספית מוחזרת לאחר מספר חודשים וכל תחבושת עמידה לתקופה ארוכה מאד- בין 4- 7 שנים(מנסיוני מעל 10 שנים) , בהתאם למספר הכביסות.יש תחבושות העוברות בסה"כ 12 כביסות בשנה ( אחת בכל חודש) והשחיקה שלהן נמוכה כל כך עד שנראה שהן חיות ל"נצח".

הבחירה הנשית

במשך שנים "שכנעו" אותנו כי עלינו להתבייש ולהעלים את הווסת, ואפילו לזרוק את ההוכחה לפח.

זמן הווסת הוא זמן התנקות, הדם שוטף הכול החוצה, מתחיל חודש חדש ואיתו הזדמנויות חדשותהווסת מזכירה לנו את מחזוריות החיים שלנו.

כמו הלבנה – אנו מתמלאות אל שיא היכולת שלנו להביא חיים (בזמן הביוץ), כמוה אנו מתרוקנות (בזמן הווסת) ומחדשות את עצמנו.

יכולת זו להתמחזר היא המתנה החודשית שלנו.

לכל אחת מאתנו ישנה האפשרות לכבד את הווסת שלה, להוקיר את היופי והחוכמה בלהיות אישה.השימוש בתחבושת בד אינו חזרה לאחור, אלא בחירה חדשה.

 


נכתב ע"י- שירה לוריא ,יצרנית  Rosepads, תחבושות הגייניות רב פעמיות.

נערך ע"י טלי מצליח – לבנדר.

כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.

 

בקצרה על: תחבושות בד רב פעמיות

תחבושות רב פעמיות עד שנות ה-20 של המאה הקודמת נשים השתמשו בבדים בזמן הווסת. עם התפתחות הטכנולוגיה, החלה להתפתח תעשיית המוצרים החד-פעמיים. נשים הרגישו הקלה – סוף סוף דרך קלה ונוחה להתמודד עם הדם הוסת. אך האם לנוחות יש מחיר?
 
כל הזכויות שמורות © לבנדר קוסמטיקה טבעית 2014
בניית אתרים בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים  |  עיצוב אתר Noa Timor David