מרעננים את הקיץ! 20% הנחה על סבון שני!
לפרטים

שמנים אתריים לטיפול ולמניעת מחלות חורף

בקצרה לממהרים - שמנים מומלצים בחורף:  כדי לקצר את הזמן היקר שלכם, רקחנו לכם במיוחד שני שילובים יחודיים לחורף: WinterGuard למניעת מחלות חורף ו-Breathe - להקלה על הנשימה. לשחרור ליחה: אקליפטוס לימונינאולי, אורן, עץ התה, הדס ולימון   הורדת חום: לימוןעשב לימוןרוזווד   נוגדי שיעול: ברוש, רוזווד   שמנים מחזקים: גרניום, אורן, אשכולית, לימון, ניאולי, עשב לימון ורוזווד.

חדש!


בהוויתנו, ללא מילים או הכוונה הגוף שלנו מגיב לשינויי מזג האויר ומתכונן לקראת החורף. זה מתחיל פתאום אחרי החגים - משהו משתנה בסדר היום, החושך יורד מוקדם יותר, יש תחושה שמתאים להתכנס מוקדם יותר בבתים. כשיושבים בחוץ במרפסת, אני כבר מתעטפת בצעיף מגונן. הריחות בחוץ משתנים, הציפורים מחפשות את מקומן ללילה ואפילו הכלבה נכנסת מוקדם יותר הביתה. גם במטבח, הבישול מתחיל להשתנות. הגוף מתחיל לבקש אוכל מהביל יותר, מנחם, עשיר ומזין. כל אלו ועוד מבשרים לנו את בואו של החורף.


יחד עם ההתכנסות פנימה החורף מביא איתו גם שלל התקררויות, נזלות ושפעות.
כתשובה לשינויים אנו מוצאים עצמנו מתארגנים לקראת העונה העתידה להגיע. יש הרבה אפשריות לתמוך בגופנו, אם בבחירת המזון אותו אנו אוכלים או טיפולים לחיזוק הגוף באמצעות הומאופטיה, דיקור, ומגוון טיפולים טבעיים - כל אחד לפי בחירתו.

אני אישית מתארגנת ודואגת למלאי של מגירת "התרופות" שלנו הכולל מגוון מוצרים, אך העיקריים בהם הם השמנים הארומטים (אתרים).

לשמנים אתרים יש איכויות מדהימות הבאות לידי ביטוי בחיזוק הגוף דרך המעטפת החיצונית (העור) והפנימית (החושים והנשמה). לשמנים תכונות נפלאות אותם אנו משיגים בכמה דרכים - טיפול סביבתי באמצעות מבער, או טיפול ישיר בשילוב עם שמני נשא בעיסויים ישירות על העור. כמו כן ניתן לפזר טיפות בודדות על מצעים, או להשתמש במכשיר אדים, ואפילו להוסיף למי האמבט. אנו שמחים להביא לכם סקירה של השמנים האתרים המומלצים על ידנו לשימוש בעונת החורף, על מגוון הייעודים שלהם, ולהוסיף מעט טיפים בנושא דרכי השימוש בשמנים (בתחתית המאמר).  
שימו לב: שמנים ארומטיים בטוחים לשימוש בתינוקות וילדים אך חשוב ביותר להתייעץ עם גורם מקצועי באשר לסוגי השמנים, השילובים ביניהם והמינונים. אתם מוזמנים להתקשר אלינו ולקבל ייעוץ מקצועי - 077-2127172.

ישנם כמובן שמנים אתרים רבים המתאימים לטיפול בתסמינים שונים של מחלות החורף (הצטננויות ושפעת). אלו נגרמות ע"י מגוון של וירוסים ומלוות בתסמינים של: חום, הזעת יתר, כאבים, התעטשויות, שיעול, עייפות, כאבי גרון וגודש בחזה.

להלן חלוקת השמנים עפ"י התסמינים להם הם מתאימים:

הנה ההמלצות שלנו לחורף 

דרכי השימוש בשמנים אתריים

שמנים אתריים הינם מיצוי מרוכז מאוד של חומר הבסיס, ולכן מספיקות טיפות בודדות בכל טיפול.

מבער: ממלאים את המבער במים ומטפטפים מעל 2-3 טיפות של שמנים ארומתיים לחורף. אנחנו ממליצים על אחד השילובים הבאים, אך משאירים לכם את האפשרות  לבדוק את ההרכב שיתאים לכם:

השמנים מרוכזים ולכן אין צורך בכמות גדולה, אך המינון המתאים תלוי כמובן בגודל החדר. התחילו כפי שמומלץ, טפטפו טיפות בודדות והוסיפו במידת הצורך עוד טיפה או שתיים.

עיסוי עם שמנים אתריים

מומלץ לדלל את השמנים הטהורים בשמן נשא כגון שמן שקדים, שמן זרעי אנבים או שמן שומשום. בקערית קטנה יש לערבב את שני סוגי השמנים ביחס של 1% שמן טהור מול כמות השמן הנשא.

לסיום , במאמר זה התמקדנו בסגולות השמנים האתרים הקשורים במניעה וטיפול של מחלות החורף ודרכי השימוש בהם, יחד עם זאת חשוב לציין שלכל השמנים האתרים המוזכרים במאמר יש עוד תכונות ריפוי נוספות למגוון שימושים.
לקריאה נוספת על השמנים האתרים וסגולתיהם השונות לחצ/י כאן. אם תרצו ייעוץ נוסף נשמח אם תתקשרו אלינו והצוות שלנו יישמח לייעץ.

חורף נעים מצוות לבנדר

 

בקצרה על: שמנים אתריים לטיפול ולמניעת מחלות חורף

יחד עם ההתכנסות פנימה החורף מביא איתו גם התקררויות, נזלות וכל אותן שפעות. לשמנים אתרים יש איכויות מדהימות על העור, הנשמה וחיזוק הגוף.להלן כמה שמנים וכמה אפשריות לשימוש בהם בימי החורף.
 
כל הזכויות שמורות © לבנדר קוסמטיקה טבעית 2014
בניית אתרים בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים  |  עיצוב אתר Noa Timor David