מרעננים את הקיץ! 20% הנחה על סבון שני!
לפרטים

שמן רבנטיסרה לעומת שמן רבנסרה

בקצרה לממהרים: ישנה נטייה לטעות בין רבנסרה לרבנטיסרה. למרות השם הכמעט זהה - שניהם מופקים מעצים שונים, הניחוח שלהם שונה ובעוד הרבנסרה אינו מומלץ לשימוש בילדים וודאי לא בתינוקות - הרבנטיסרה בטוח לשימוש כבר מהשבועות הראשונים. הכירו את השמן שמסייע לטפל במחלות בדרכי הנשימה, מחזק את המערכת החיסונית, אנטי-ויראלי ואנטי-בקטריאלי. בקיצור - עוד שמן שכדאי שיהיה לכם בבית.


 

שמן הרבינטסרה - מופק מעץ הנקרא Cinnamonum Camphora השייך למשפחת העַרִיִים ומקורו באזורים טרופיים בעיקר. זן זה מייצר שמנים אתריים שונים בתכלית השינוי בהתאם לארץ בו הוא גדל. אותו עץ הגדל ביפאן מפיקים ממנו את שמן הקמפור, בסין מופק ממנו שמן ההוווד ובמדגסקר שמן הרבינטסרה (למרות שמדובר באותו זן של עץ השמנים האתריים ותכולתם שונה לחלוטין ואין דומה הרכב הרבנטיסרה לשמן הקמפור כלל). בתחילת המאה ה-19 הוא הובא למדגסקר ושם קיבל את שמו "רבינטסרה" שפירושו "העץ הטוב" בשפה המקומית. את השמן מפיקים מזיקוק עלי העץ והניחוח שלו מאד מזכיר את הניחוח של שמן אקליפטוס.

נציין ששמן רבנסרה שונה מהרבנטיסרה למרות שמם הכמעט זהה ארץ המקור מדגסקר. הם מופקים מעצים שונים ואף ריחם שונה. שמן הרבנסרה מופק מהצמח ravensara aromatica  והוא שמן עוצמתי מאוד אבל הוא מסוכן לשימוש לילדים. השמן מכיל כ- 80% אסטרוגל  או בשמות הכימיים - Estragole , methyl chavicol - ראה מקור 3 - לבדיקה כימית של שמן זה. אסטרוגל הוא חומר החשוד כמסרטן וכפוגע בשיכפול הגנטי בתא וגורם למוטציות(ראה מקור 4). מסיבה זו שמן הרבנסרה הוא שמן שאינו מומלץ לשימוש בתינוקות וגם למבוגרים מומלץ לשימוש באופן זהיר ומדוייק.

לסיכום שמן הרבנסרה אינו בטוח לשימוש בילדים ויש להבין לעומק ולדעת היטב כיצד לדלל אותו. לעומתו שמן הרבנטיסרה בטוח לשימוש עם ילדים, מבוגרים, זקנים, אנשים רגישים ואין התוויות נגד השימוש. 

יתרונותיו של שמן הרבנטיסרה:

 

מתי לשלוף אותו מארון התרופות הארומתרפי?

*חשוב לדעת - אין להשתמש בשמן ישירות על העור. יש לערבב אותו עם שמן בסיס.

דרכים לשימוש בשמן:


 

מידע מקצועי לעיון:

  1. https://aromaticstudies.com/ravintsara-vs-ravensara-whats-the-difference/
  2. http://www.naturesgift.com/aromatherapy-information/how-to-use-essential-oils/ravensara-ravintsara/

  3. Chemical Composition of Ravensara aromatica Sonn. Leaf Essential Oils from Madagascar, Journal of Essential Oil Research 18(2):215-217 · March 2006

  4. Estragole- WikiPedia - https://en.wikipedia.org/wiki/Estragole

בקצרה על: שמן רבנטיסרה לעומת שמן רבנסרה

רבנסרה ורבנטיסרה - אמנם שמם כמעט זהה אך מדובר בשני שמנים שונים ובעלי ניחוח שונה. הרבנסרה אינו מומלץ לשימוש בילדים ולעומתו הרבנטיסרה בטוח לשימוש בכל הגילאים. מעולה לטיפול במחלות בדרכי הנשימה.
 
כל הזכויות שמורות © לבנדר קוסמטיקה טבעית 2014
בניית אתרים בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים  |  עיצוב אתר Noa Timor David