מרעננים את הקיץ! 20% הנחה על סבון שני!
לפרטים

שמן אתרי עשב לימון

 

10 דברים שכדאי לדעת על עשב לימון: 1️⃣ שמו הבוטני הוא Cymbopogon citratus 2️⃣ לעשב הלימון יש 55 זנים שונים! 3️⃣ הוא נפוץ מאוד כתבלין במטבחי העולם 4️⃣ בחליטת תה הוא משמש להרגעת מערכת העיכול, כאבים, נדודי שינה וחרדה 5️⃣ כשמן אתרי הוא מסייע בהרגעת כאבים, מחזק שרירים וכלי דם, מצוין לשחרור שרירים מכווצים 6️⃣ יש לו יכולת להוריד לחץ דם ולטפל בדלקות 7️⃣ הוא דוחה חרקים 8️⃣ פרסומים מדעיים מוצאים כי עשב לימון יעיל נגד חיידקים, זיהומים, יעיל בטיפול בפטרת, מונע התפתחות עובשים ואף נלחם ביעילות בתאים סרטניים 9️⃣ הוא מותר לשימוש במהלך ההריון 🔟 מכיוון שריחו אהוב על כולם הוא מתאים מאוד לשימוש במבער. 

עשב הלימון– lemon grass (שם בוטני:Cymbopogon citratus) הינו צמח עשבוני רב שנתי ממשפחת הדגניים, המתנשא לגובה של 1-2 מטר. יש כ- 55 סוגים שונים השייכים למין זה. באופן טבעי הוא גדל באזורים חמים וטרופיים (דרום מזרח אסיה, אפריקה) אך קלות גידולו ושימושיו הרבים (צורך רק הרבה אור ומים) תרמה להפצתו בכל העולם.

עשב הלימון נפוץ מאוד כתבלין בעל טעם לימוני במטבחים רבים בעולם בינהם אסיה (תאילנד, אינדונזיה, סרילנקה, וייטנאם), אמריקה הלטינית (מקסיקו), אפריקה (טוגו, קונגו), האיים הקריביים ועוד.

שימושים בצמח עשב לימון

גבעולו הבשרני המשמש לבישול מרקים, תבשילי עוף דגים וירקות. ועליו המשוננים והמחודדים בעלי הטעם הלימוני, משמשים לחליטות תה. ניתן לשימוש כצמח מיובש, כאבקה או בצורתו הטרייה.

מלבד שימושו הנפוץ כתבלין, בזכות טעמו הלימוני הטוב, יש לעשב הלימון תכונות מרפאות רבות:

שימושים בשמן אתרי עשב הלימון

עשב לימון וטיפול עתידי בסרטן?

השפעה טובה נצפתה גם במחקר הסרטן [9-10], כמו גם במחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת בן-גוריון [11] שגילה כי החומר המעניק את הארומה של טעם הלימון בעשבי תבלין כגון עשב לימון (הקרוי בלשון העם לימונית), לואיזה ומליסה, הקרוי ציטראל (Citral), הורג תאים סרטניים במבחנה ואינו פוגע בתאים נורמליים. את המחקר עשתה קבוצת חוקרים בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון, בראשות ד"ר רבקה אופיר, פרופ‘ יעקב וינשטין, וד"ר נתיב דודאי מהמחלקה לצמחים ארומטיים במרכז נוה יער. 

החוקרים מצאו שהציטראל גורם לתאי הסרטן "להתאבד" במנגנון הנקרא מוות תאי מתוכנן. כדי לבדוק את השפעת הציטראל על תאים סרטניים, הוסיפו אותו החוקרים לתאים סרטניים ותאים נורמליים שגדלו בתרבית בתוך מבחנות. החומר הוסף בריכוז הדומה לזה הנמצא בכוס תה רגיל,  ממצאי המחקר מלמדים כי הציטראל מפעיל בתוך התא הסרטני מנגנון של הרס עצמי, שגורם לתא לפרק את הכרומוזומים הנמצאים בגרעינו ולמוות של התא.  לשאלה האם החומר נותר פעיל גם בחליטות תה ובתיונים הנמכרים לציבור כיום עונה פרופ‘ וינשטין: "כמויות החומר בתיונים המוכרים לנו הן קטנות מאוד. החומר נמצא בריכוז גבוה בעשב לימון ובלואיזה; אם החליטה נעשית מצמחים אלו, ריכוזו במשקה יהיה גבוה".

עוד מדגיש פרופ‘ וינשטין, כי בשלב זה הניסיונות שנעשו הם במבחנה בלבד: "אין אנו יודעים אם הוא פעיל כנגד רקמות סרטניות בגוף. ניסיונות בנושא זה נעשים עכשיו".

מוצרי לבנדר המכילים שמן עשב לימון

 

כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.


מקורות:

 

בקצרה על: שמן אתרי עשב לימון

עשב הלימון הינו צמח עשבוני רב שנתי ממשפחת הדגניים, המתנשא לגובה של 1-2 מטר.עשב הלימון נימצא במחקרים רבים כמועיל לטיפול בבעיות עור שונות ואף בסרטן
 
כל הזכויות שמורות © לבנדר קוסמטיקה טבעית 2014
בניית אתרים בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים  |  עיצוב אתר Noa Timor David