מרעננים את הקיץ! 20% הנחה על סבון שני!
לפרטים

טיפול טבעי באלרגיה אביבית

האביב כבר פה והוא מביא אתו פריחות נפלאות וניחוחות נעימים, אך יחד איתם הוא מביא אתו גם פריחות על העור, קדחת השחת ועוד הפתעות בלתי נעימות אחרות.

התקופה הזו שבה החורף נגמר והאביב מתחיל מביאה אתה פריחה של עצים וצמחים שבתהליך הרבייה מפזרים אבקנים ברוח ואלו מגיעים לדרכי הנשימה שלנו. 30% מהאוכלוסייה מפתחת רגישות אלרגית עונתית. הבאה לידי ביטוי במערכת הנשימה, בעור ובמערכת העיכול – נזלות, קשיי נשימה כגון אסטמה, אטופיק דרמטיטיס (אסתמה של העור), פריחות על העור (אורטיקריה), גירוי בעיניים ועוד.

 

הצמחים הידועים כמעודדי אלרגיה בארץ הם ברוש, ערער, פקאן, זית, וכן שיחים וצמחים עשבוניים אחרים.

אז מהי אלרגיה?

אלרגיה היא למעשה תגובה חזקה מידי של מערכת החיסון לחומרים הסובבים אותנו – צמחים, בעלי חיים, מזונות מסוימים, חומרים שאנו באים איתם במגע כגון תכשירי טואלטיקה . מערכת החיסון מזהה את החומרים האלרגניים כפתוגניים (מזיקים) ותוקפת אותם. ברפואה המערבית הטיפול הוא בתרופות אנטי-היסטמיניות או טיפול בחיסונים שעל יעילותם יש חילוקי דעות. הטיפול הטבעי ההוליסטי מתמקד בחיזוק ואיזון מערכת החיסון ולא דיכויה.

יש כמה וכמה "תרופות" טבעיות המציעות פתרונות להתמודדות עם אלרגיה,הפתרונות הטבעיים טובים ויעילים והכי חשוב אינם גורמים לנזק. קבלו כמה המלצות "מהטבע באהבה":

בארומתרפיה יש מענה מצוין להקלה על בעיות בדרכי הנשימה והעור והשמנים האתרים מעלים את יכולת התנגודת של הגוף למיקרו אורגניזמים המאיימים עליו מחד ומאידך ממריצים את פעילותם של האיברים והתאים הנלחמים בהם.

לאלרגיות המתבטאות בבעיות עור כגון דרמטיטיס, אסתמה של העור, אורטיקריה ועוד, הטיפול הראשוני יהיה הימנעות ממגע עם חומרים המכילים רעלים כגון: SLS, פרבנים, ,תוספי ריח סינתטיים כימיים וכו'. מאחר והאלרגיה מתבטאת בגירוי חזק ויובש קיצוני מומלץ למרוח קרמים טבעיים לחלוטין במאת האחוזים. קיימים קרמים טיפוליים הכוללים בתוכם חמאות ושמנים טבעיים עם שמנים ארומטיים כגון קמומיל רומן, לבנדר, חי עד, גרניום ועוד.

השפעת התזונה על אלרגיה אביבית

ישנם מזונות הידועים כמעוררי אלרגיה וישנם אנשים הרגישים למזונות שונים, בכל המצבים כדאי ורצוי מחד להסיר את המזונות האלרגנים ומאידך להתמקד בתזונה קלה לעיכול שאינה דורשת אנרגיה גדולה מדי לפירוק המזון. ישנם מזונות שיש להוריד מהתפריט והראשונים הם מוצרי חלב, פירות ים, יין, פחמימות מזוקקות. איכלו ארוחות קטנות ואל תכבידו על מערכת העיכול.

השפעת סטרס על אלרגיה אביבית

לסטרס מתמשך השפעה ישירה על תנגודת הגוף, חוסנו ובריאותו. אנשים החיים בלחץ ממושך מחלישים את הגוף ומערכת החיסון תתפקד בצורה פחות יעילה. צמחי מרפא עושים עבודה נפלאה בטיפול באלרגיות אך חשוב להגיע לאיש מקצוע שיתאים את הצמחים והמינונים.

לסיכום: ניתן להימנע מהרבה מחלות, תסמינים ותסמונות בשינוי אורח החיים, והאמינו לי זה שווה כי לשמור על הבריאות קל יותר מאשר לזכות בה מחדש. אמצו תזונה בריאה, הקפידו לעשות ספורט באופן קבוע, הקפידו על שעות שינה, וצרו לכם סביבה נקייה מרעלים.

 


נכתב ע"י: ריקי לנגברג – Ph.D נטורופתית ותזונאית טבעית Ph.D נטורופתית ותזונאית טבעית Ph.D נטורופתית ותזונאית טבעית

בקצרה על: טיפול טבעי באלרגיה אביבית

אלרגיה אביבית מביאה עמה גרד, נזלת, גירוי בעיניים ובעור. לאלרגיה אביבית מספר גורמים וניתן להפתחית את עוצמתה באמצעים טבעיים. היכנסו לקרוא מהם:
 
כל הזכויות שמורות © לבנדר קוסמטיקה טבעית 2014
בניית אתרים בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים  |  עיצוב אתר Noa Timor David