מרעננים את הקיץ! 20% הנחה על סבון שני!
לפרטים

ההתחלה

למה 100% טבעי ואקולוגי וכיצד הכל התחיל?

אחר הצהרים אחד בקיץ 2006 ישבנו עידו ואני בגינת הבית, שותים תה צמחים ומדברים, מוקפים בחי ובצומח של הגינה שלנו– כולל צמחים, דגים וצפרדעים, שהם חלק ממערכת המים האפורים שלנו.
המערכת מובילה מים מהמקלחת, מעבירה אותם דרך בריכות שבתוכן גדלים צמחים, ולבסוף מגיעים המים לבריכה האחרונה שבה נימפאות ודגים.

ישבנו ונהנינו ברוגע מאווירת השלווה והערב היורד, ופתאום הבחנו לתדהמתנו, שהדגים בבריכת הדגים, מפרפרים/מתהפכים על הגב. כולם מתו תוך דקות! מזועזעים, פנינו לתוך הבית, ומיהרנו למקלחת, שם שניים מארבעת ילדינו שיחקו באמבטיה, ושפכו שמפו למים…

למרות שהיה זה אחד ממותגי השמפו המובילים בארץ לטיפול בקשקשים, ולמרות הכמות הקטנה שנשפכה, כחצי בקבוק – כל הדגים בברכה מתו תוך פחות משעה. מאוחר יותר גם הצהיבו וקמלו כל הצמחים שהיו קשורים למערכת המים. מה זה אומר לגבי הפגיעה בבני אדם? חשבנו לעצמנו אחרי כשהתאוששנו מההלם. באיזה אופן פוגעים החומרים הכימיים שבמוצרי הסבון והשמפו המסחריים, בנו, האנשים, אם כך מגיבים צמחים ודגים?

עברו מספר שבועות עד שהמערכת התייצבה בחזרה, אך עבורנו, זו הייתה נקודת אל-חזור.

שמחנו שהטבע מאזן את עצמו, אך התחלנו לבחון לעומק את הסבונים המסחריים ואת התוספים שמוסיפים להם.

שמנו לב לכל אותן פעמים בהן הפנים שלנו, של ילדינו, היו נותרות מעט אדומות אחרי שימוש בסבון ושמפו בזמן המקלחת, גילינו רגישות לשימוש בריחות החזקים בכל המוצרים הקוסמטיים המסחריים. התחלנו לקרוא את האותיות הקטנות בתוויות המוצרים והיינו ערים לכל שם וכינוי שנועדו להסתיר את זהותם האמיתית של המרכיבים המזיקים באותם מוצרים.

המחקר שלנו הוביל אותנו לגלות כמה עובדות מפתיעות:

עם מודעות זו יצאנו אל דרך חדשה ומאתגרת עם חזון מוגדר: "להיות מותג מוביל לפיתוח וייצור של מוצרי טיפוח 100% טבעיים, שאינם מכילים חומרים הפוגעים באדם ובסביבה". 

מוזמנים לקרוא מה כתבו עלינו בתקשורת 

ולהכיר את האנשים שמאחורי לבנדר

 

בקצרה על: ההתחלה

אחר הצהרים אחד בקיץ 2006 ישבנו עידו ואני בגינת הבית, שותים תה צמחים ומדברים, מוקפים בחי ובצומח של הגינה שלנו– כולל צמחים, דגים וצפרדעים, שהם חלק ממערכת המים האפורים שלנו.
 
כל הזכויות שמורות © לבנדר קוסמטיקה טבעית 2014
בניית אתרים בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים  |  עיצוב אתר Noa Timor David