X
לכניסה לחשבונך עגלת קניות0 פריטים
עבריתעברית

5 עובדות על קרם הגנה

הזעה ודאודורנטים חדשות לבנדר כינים ויתושים מוצרי לבנדר כימיקלים בקוסמטיקה חומרי גלם שאלות נפוצות אודות לבנדר מרכז מבקרים טיפול בבעיות עור חיים בריאים טיפוח טבעי לעור מבצע
  • חוות דעתאנחנו משפחה שדוגלת באורח חיים בריא בכל המובנים וכך גם בקוסמטיקה טבעית כמובן. את הסבונים אנחנו מכינים לבד בבית ונהנים מאוד וקונים בלבנדר כמה מוצרים באופן קבוע: דיאודורנט לנו ולמתבגרים, שמפו וקרם הגנה מהשמש. עד עכשיו לא השתמשנו בקרם הגנה כי כל הקרמים לא טבעיים ועדיך כבר לא להשתמש במקום בדברים לא טבעיים עד שלבנדר פיתחו קרם הגנה טבעי, הוא אומנם משאיר גוון לבן וקצת קשה למריחה אבל לגמרי מגן מפני קרני השמש וכמו כל שאר המוצרים בלבנדר באישור משרד הבריאות, שזה פרט חשוב.אפרת ח.
  • חוות דעתאת לבנדר הכרתי ב"טעות". חיפשתי דאודורנט ללא רעלים. ומאז גיליתי עולם ומלואו של מוצרים שמעלים חיוך רחב על השפתיים וכל זאת תוך כדי מתן פתרונות חכמים וטובים כגון סרום הלילה עם אצת astaxanthin או קרם ההגנה נגד שמש, אשר כג'ינג'ית רגישה שומר אליי מפני השמש. לצד המוצרים המעולים שמחתי להכיר את אירן אשר בסבלנות אין קץ שמעה את לבטיי ורצונותיי ומצאה להם פתרונות. תודה רבה לטלי אשר בסבלנותה שמעה את שאלותיי ונתנה לי תשובות ! ופתרונות להמשך הדרך. מחכה לנסות עוד מוצרים. תודה רבה שנה טובה מרית מרית נ.
  • חוות דעתקרם הגנה מהשמש הוא קרם שבאמת מגן. החיסרון של הקרם הוא שמתקבל גוון לבן עדין שאני אישית מסווה עם המייקפ אם אני לא רוצה שיראו,אני מאוד בהיר וזה מציל אותי,וטוב באמת טבעי...כל הדעות שחמאת שיאה מגנה בפני השמש זה ממש קשקוש.קארינה

לממהרים: הכי טוב להימנע משהייה ממושכת בשמש ותמיד טוב לבדוק את רמת הויטמין D. לא נמצאו הוכחות ששימוש בקרם מונע מחלות ממאירות אך ישנן הוכחות רבות לכך שהכימיקלים הקיימים ברוב הקרמים על המדף נספגים אל מחזור הדם ומזיקים לעור ולגוף. עדיף לבחור קרמים המכילים מינרלים טבעיים שאינם נספגים את מחזור הדם ומעניקים הגנה טובה.


רבים סומכים על קרם ההגנה שישמור על עורם מהשמש. מספיק להסתכל על מגמת העליה בתחלואת במלנומה, סרטן העור, כדי להבין שהשימוש בקרמים אינו פותר אותנו מלקחת אחריות על גופינו ובריאותינו, ללמוד קצת יותר על החשיפה לקרינת השמש ועל הקרמים המשווקים על המדפים. ריכזנו עבורכם כמה עובדות על קרמים להגנה מהשמש וכמה טיפים לקיץ מהנה ובטוח:

  1. אין הוכחה מחקרית לכך שקרם הגנה מונע סרטן מלנומה
    אחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר. למעשה, ב-35 שנים האחרונות עולה מספר המאובחנים פי 3 כאשר רוב החוקרים וארגוני הבריאות שונים, ביניהם ה-FDA, מצאו מעט מאד עדויות מחקריות לקשר בין שימוש בקרם הגנה ומניעת התחלואה. חשוב לציין גם שישנם גורמים נוספים המשפיעים על העלייה בתחלואה: התחממות כדור הארץ, נטייה ללכת בבגדים חשופים יותר, העדפה לגוון עור כהה ושזוף על פני גוון עור בהיר ושימוש במיטות שיזוף.
  2. אל תתנו לSPF להטעות אתכם - מקדמי מההגנה הקיימים בשוק משווקים עם מספרים גבוהים (SPF40, SPF50..). רבים טועים לחשוב שאם מרחו מקדם הגנה עם SPF גבוה הם מוגנים יותר ויכולים לשהות בשמש זמן רב יותר. מהו אותו SPF ומה הוא מודד? Sun Protection Factor - מודד כמה המוצר מגן מפני קרני אולטרא סגול, קרני B – כלומר גלים מאוד קצרים (UVB), היכולים לגרום לכוויות שמש על פני העור. ה-SPF אינו מודד את קרני ה-UVA שהם אלו הפוגעים בשכבות העמוקות של העור, מעודדים את הזדקנות העור והרס התאים ומגדילים את הסיכוי לגידולים. (קראו בהרחבה על SPF) ה-FDA בארה"ב כבר מנסה להניע מהלך של שינוי הערכים הכתובים על גבי הבקבוקים מתוך הבנה שהם גורמים להטעיית הציבור. שינוי זה מצריך חקיקה ולכן טרם יושם.
  3. קרם הגנה אינו מונע את הזדקנות העור בהמשך לסעיף הקודם ובגלל שהקרמים הקיימים בשוק אינם מעניקים הגנה גבוהה מקרני ה-UVB, ( UVAׁ שימוש בהם אינו מונע היווצרות קמטים, פיגמנטציה והזדקנות מואצת של העור בשל החשיפה לרדיקלים חופשיים. 
  4. קרם הגנה מכיל כימיקלים סינטטיים מבדיקה שנעשתה על קרמים הנמכרים בארה"ב נמצא שמרביתם מכילים בנזונפנון oxybenzone - חומר אשר שמו נקשר עם פגיעה במערכת ההורמונלית. בנוסף לחומר זה, הקרמים הנפוצים בשוק מכילים כימיקלים אחרים הנספגים אל מחזור הדם ואינם מיטיבים עם גופכם, ביניהם חומרי ריח סינטטים, פארבנים (חומרים משמרים) (2) וויטמין A - Retinyl palmitate - נוגד חימצון שמטרתו לסייע במניעת תהליך הזדקנות העור. מחקרים מראים שישנו קשר בין ויטמין A ובין התפתחות גידולים ונגעים סרטניים במפגש עם שמש ישירה.
  5. נסו להימנע משימוש בספריי הגנה נכון שהוא נוח יותר לשימוש, בעיקר עם ילדים. הוא מעניק לנו ההורים את התחושה שהילדים מוגנים יותר ובטוחים. הספריי מכיל חומרים שאינן בריאים למערכת הנשימה. איגוד הצרכנים בארה"ב יצא בהמלצה, כבר ב2014 לצמצם את השימוש בספריי הגנה מהשמש ואם כבר בוחרים להשתמש - לרסס על הידיים ואז למרוח, גם אצל ילדים וגם אצל מבוגרים(3).

החדשות הטובות:

נכון, שבת בים/בריכה - בילוי מועדף על רבים מאיתנו, שמש משפרת את מצב הרוח והכי כייף ביום חם לטבול במים קרירים. אפשר וכדאי לעשות את כל אלו בצורה בטוחה יותר:

ההגנה הטבעית של לבנדר

ללא ספק אחד האתגרים המשמעותיים שלקחנו על עצמינו כאשר הקמנו את לבנדר, למצוא תחליף ראוי ו-100% טבעי לקרם הגנה. עם השנים אנו מקבלים פידבקים מעולים מלקוחות שחוזרים לרכוש ומספרים לנו עד כמה הקרמים יעילים:

כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.


מקורות:

בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים