לכניסה לחשבונך עגלת קניות0 פריטים
עבריתעברית

שמן אתרי רוזמרין

הזעה ודאודורנטים חדשות לבנדר כינים ויתושים מוצרי לבנדר כימיקלים בקוסמטיקה חומרי גלם שאלות נפוצות אודות לבנדר מרכז מבקרים טיפול בבעיות עור חיים בריאים טיפוח טבעי לעור מבצע

לרכישת שמן אתרי רוזמרין מעולה ליחצו כאן, למוצרי לבנדר נוספים עם שמן רוזמרין ליחצו כאן


שמן אתרי רוזמרין רפואי – Rosemary (שם מדעי: Rosmarinus Officinalis)

רוזמרין משתייך למשפחת השפתניים. רוזמרין הינו שיח רב-שנתי ירוק-עד בעל עלים מחטניים, באורך 2-4 ס"מ, שצבעם ירוק כהה בצדם העליון ולבן-אפרפר בצדם התחתון. פריחת הרוזמרין היא באביב ובמגוון צבעים: תכול, לבן, סגול או ורוד. הרוזמרין יכול להתנשא עד לגובה של 1.5-2 מטר. בישראל הוא נפוץ ביותר כצמח נוי, בין השאר בשל עמידותו הגבוהה של הרוזמרין ליובש ולזיהום אוויר.

שמן רוזמרין - שימושים רבים ומגוונים

מחקרים רפואיים – שמן רוזמרין

קונטראינדיקציות -  תה הרוזמרין ממריץ עד כדי כך, שיש להיזהר מלתת אותו לסובלים ממחלת האפילפסיה או יתר לחץ-דם.

מיצוי הרוזמרין מהווה מקור עשיר לחומצה קרנסונית (Carnosic Acid) ותוצר החימצון שלה קרנוסול (Carnosol). תרכובות בעלות תכונות אנטי-אוקסידנטיות, אנטי-דלקתיות ואנטי-קרצינוגניות פעילות. מחקרים הראו פעילות אנטי סרטנית[6]. ותמיכה בפעילות של ויטמין D כנגד תאים סרטן[7,8]. מחקרים עם הקרוסנול, הראו פעילות מוכחת נגד וירוס HIV, בריכוזים שלא מזיקים לתאים הבריאים [9].

שמן אתרי רוזמרין פעילות

לשמן האתרי המופק מהרוזמרין שימושים בתעשיות התמרוקים והתרופות. בקוסמטיקה הוא משמש בסבונים, קרמים, דאודורנטים ובתכשירים לשיער בשל היותו דוחה כינים. הרוזמרין, כמו גם מיני מרוות שונות, נחשבו בתרבויות שונות לצמחים המסייעים לשיפור הזכרון, ומונעים איבוד זכרון. מייחסים פעילות זו לפלבנואידים שהם נוגדי חמצון, מגינים על קרומי התאים מפני הרס העלול להיגרם על ידי הרדיקלים החופשיים, ומאפשרים זרימה תקינה של דם אל תאי המוח.

מוצרי לבנדר המכילים שמן רוזמרין

 

כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.


 מקורות

 

בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים